Eksperci Purevidence

Monika Słupecka-Ziemilska

Dr hab. n biol.

Specjalistka w dziedzinie fizjologii przewodu pokarmowego oraz programowania rozwojowego. Posiada wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu grantów i prowadzeniu badań podstawowych oraz przedklinicznych. Wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu i monitorowaniu badań klinicznych zdobyła odbywając studia podyplomowe w tym zakresie oraz pracując w kontraktowej organizacji badań klinicznych (CRO). Profesor w Instytucie Polskiej Akademii Nauk. Autorka i współautorka kilkudziesięciu recenzowanych artykułów naukowych. Popularyzatorka nauki. Członkini Komisji Bioetycznej do spraw Doświadczeń na Zwierzętach.

Maria Wieteska-Miłek

Dr hab. n. med.

Specjalistka w dziedzinie kardiologii i chorób wewnętrznych. Badaczka. Jej główne kierunki zainteresowań naukowych to żylna choroba zakrzepowo-zatorowa, nadciśnienie płucne, jakość życia pacjentów z chorobami krążenia oraz profilaktyka chorób sercowo-naczyniowych. Posiada doświadczenie w tworzeniu projektów naukowych i prowadzeniu badań klinicznych. Wykładowczyni. Autorka materiałów edukacyjnych o tematyce medycznej.

Michał Szkop

Dr n. biol.

Specjalista w dziedzinie biochemii. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w projektach badawczych o różnym profilu naukowym. Swoje doświadczenie naukowe zdobywał pracując m.in. w Katedrze Fizjologii Roślin na Uniwersytecie w Poczdamie, w Katedrze Biochemii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, w Pracowni Białek Motorycznych w Instytucie Biologii Doświadczalnej im. Marcela Nenckiego w Warszawie, jak również w spółkach biotechnologicznych w obrębie NanoGroup S.A. Jest autorem wielu publikacji naukowych, a różnorodny profil realizowanych badań pozwolił mu uzyskać multidyscyplinarną wiedzę z zakresu chemii i biologii.

Anna Domaszewska-Szostek

Dr n. med.

Specialista w dziedzinie biologii medycznej. Z wykształcenia biotechnolog. Prowadzi badania nad rolą substancji aktywnych w procesie starzenia człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem starzenia skóry. Odbyła liczne staże naukowe, m.in. na Uniwersytecie Blaise Pascal we Francji, Uniwersytecie Stanforda i Uniwersytecie Illinois w USA. Jest laureatką prestiżowych programów stypendialnych, takich jak program Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Top 500 Innovators” oraz stypendium Fundacji Kościuszkowskiej. Prowadzi również wykłady na Uniwersytecie Warszawskim oraz Akademii Leona Koźmińskiego, gdzie dzieli się swoją wiedzą z zakresu molekularnych mechanizmów procesu starzenia komórek.

Agnieszka Rak

Prof. dr hab. n biol.

W kręgu zainteresowań badawczych pani profesor znajduje się regulacja funkcji rozrodczych w warunkach fizjologicznych i patologicznych (m.in. w zespole policystycznych jajników). Kieruje licznymi projektami naukowymi finansowanymi przez polskie i zagraniczne instytucje. Współpracuje naukowo z ośrodkami badawczymi w Japonii, USA i Francji. Jest autorką licznych publikacji naukowych, rozdziałów w książkach, artykułów popularno – naukowych i doniesień konferencyjnych.
Członkini Komisji Biologicznej PAN (oddział Kraków), Komitetu Nauk Weterynaryjnych i Biologii Rozrodu PAN, Towarzystwa Biologii Rozrodu, Polskiego Towarzystwa Przyrodników im. Mikołaja Kopernika, Polskiego Towarzystwa Fizjologicznego, Society for the Study of Reproduction, European Society of Endocrinology, European Society of Toxicology In Vitro, Ovarian Club oraz European Society for Domestic Animal Reproduction.

Anna Czarnecka

Dr n. med.

Specjalista w dziedzinie neurobiologii. Koncentruje się na rozwiązywaniu wyzwań związanych z odtwarzalnością i luką translacyjną – często określaną jako „dolina śmierci” – między badaniami przedklinicznymi i klinicznymi. Zaangażowana w realizację szeregu projektów badawczych, których efektem są liczne recenzowane publikacje naukowe. Od wielu lat zaangażowana w działania mające na celu prowadzenie badań naukowych w oparciu o wysokie standardy etyczne.

Regulamin

Polityka Cookies

Purevidence Copyright © 2024 Wykonanie Biegun.Studio